otrdiena, 2011. gada 20. decembris

radot vietu sapņiem un sajūtām.

 Tāds, kā ideāls piena saldējuma kokteilis. Tādā konsistencē šodien viss bij gan gaisā, gan zemē, gan kokos, gan cepurē. Bet , kas jādara - jādara.. uz mežu prom! "Kāpēc nav mīnusu? Kāpēc nav draugu mežā? Kāpēc neviens nenāk ārā? Kāpēc vispār jāiet ārā? Kāpēc Tev nav tādas sniega bikses kā man?"
Kopš interneta dzīlēs lasīju par to "skuju aproci" domāju par to skuju "dezinfekcijas" būtību kā tādu. Varbūt to dekorēšanai izmanto ne tikai tāpēc, ka mūžzaļš zars istabā, bet tādēļ, ka tas - dara labu.. veselībai. Virtenes, egle.. viss skuju kopums.. laikā, kad baciļiem patīk dzīvot starp mums.
 Tad nu lūk. Mūsmājās grīda tiek mazgāta ar terpentīn piedevu... un klepus laikā tiek vārītas priežu skujas bļodās, lai tvaiko.. , bet šodien - vilkām mājās skujas, lai pītu un vītu.
 Sniega kokteillis ar dubļu piedevu - hop!  Bet šito visu labāk darīt mežā vai ārpus mājas - nu to zariņu sagarumošanu... - jo tāds bardaks pa grīdu un liponis, ja neizklāj plēvi vai avīzes... , bet māja smaržot smaržo.. un šķēres ar eļļu pēc tam jānomazgā.. un rokas ar.
 Dāvanu zeķe. Līgatnē rūķis bij atstājis mazu pārsteigumu Omes dāvanu zeķē un kāpēc Rīgā mums tādu nav?
 pēc nepilnas stundas darba bij gatavas arī zeķes x 4. Bikses un adītā kleita dillei dzīvo tālāku dzīvi. Labāku.
 Un tās sajūtas rodas darot. Tā svētku sajūta. Un protams - žēl, ka sniega nav.. bet patiesībā, cilvēki par sniegu vairāk sūdzas nekā priecājas par to. Mēs gaidam ļoti. Nu tos svētkus. Jo tie jau ir arī šodien.
 Krāsot. Uzšūt. Burtot. tas J burts ir viens sarežģīts burts izrādās.
 Un tieši tāpēc mums šodien mājās ir bardaks. Jo mēs darījām svētkus. radījām sajūtas un visi kopā domājām par to, kādi būs tie mūsu Ziemassvētki.
 Tad nu viens ir skaidrs. Ka visi gribam tai zeķē kaut ko sagaidīt no Rūķa.
 Un katram savs sapnis. Pat ne par dāvanām, bet par to - kā gribētos , lai būtu. Bet kamēr pats neuztaisi zeķi, tas sapnis jau pats nemaz nesāksies.
 Bet saldējums - Pols. Mana ikvakara svētku egle.. kopā ar kafiju. Tad kad visi citi jau saldi ČuČ un dzīvoklī ir klusums. Un viņi ziemassvētkos nudien varētu ražot tādas eglītes. Saldējumu eglītes.

7 komentāri:

 1. Zeķes superīgas! :)Smaidus raisošas, kā tu teiktu! :)

  Par skujām - nu veine taču? Ne jau par velti! Taču es domāju, ka var būt tam saistība ar to arī, ka šajā gadalaikā jau nekas cits tāds dzīvīgs un zaļš naf pieejams, kā vien skujkoki... Vadzi, ja būtu alksnim lapas decembrī, varbūt tās tradīcijas būtu citādas... Vai arī - padomā, tur kur ziemas bez sniega (nu vispār viss gads bez sniega) - tur jau arī svin taču Z-svētkus ar eglītēm...Kaut gan diez kur viņi džungļos eglīti rautu... Nu tā aizdomājos... :)

  AtbildētDzēst
 2. :) Sveiki no pārvākšanās bardaka. Uzmini, ko mēs tūliņ darīsim? vilksim siltās bikses un mežā iekšā. Vismaz tā kastu un maisu bagātība jāizdekorē ar skaistu skuju virtenēm :))
  Zeķes kolosālas! :) Domiņa tik tāda maziņa, lēkšus jālec lai aizsniegtu. Drošvien Rega palīdzēs - pasniegsies un pados mazajam sunītim :))

  AtbildētDzēst
 3. :) man jau likās aizdomīgi, kam jums tās zeķes četras gabalas - re ka par sunčiem arī padomājāt :) jūsmājās jau laikam tas ir pats par sevi saprotams :)))
  Tik daudz darbiņa padarīts - kā nenogurstiet no svētku radīšanas, kad vēl paspējat tos izbaudīt???

  AtbildētDzēst
 4. Zeķes varenas :) lieliem sapņiem...dāvanām...
  Es PAR eglīšsaldējumiem :)

  AtbildētDzēst
 5. Laine - ooo. par to, kā svin tur -kur silti , nemaz nezinu, nevienu nepazīstu:) neesmu bijusi..:) viņiem arī eglītes? ja? viņiem jau siltumā nav tādu baciļu:) saule izsilda.. tos:)
  Pai - ceru ka neesat ar sveķiem nolipušas:)
  Inese - nu visa pamatā, svētku baudīšana = svētku radīšana, bet īstajā vakarā - darīt lielo Neko:) sēdēt un saprast, ka viskaut kas ir paveikts, lai svētki izdotos un smaids sejā. Svētkos plānā daudz miega = īsta svētku sajūta jau no domas vien.
  Vi - es sākumā pretendēju uz to mazāko šaurāko, bet man rūķi teica, ka lai lielo aprakstu.. tad nu gaidīšu ar. KAut ko lielu. pat netieku gudra , ko lai gaidu:)

  AtbildētDzēst
 6. gribētos saldējumu, miglainu rītu,pļavu, galdu un baltu galdautu ar šokolādes traipu vidū

  AtbildētDzēst
 7. tikainesakinevienam - es nekad neesmu ēdusi saldējumu miglainā rītā., bet es ļoti un vēl ļotāk gribētu to darīt:) un ja vēl ar baltu galdautu..:)

  AtbildētDzēst