piektdiena, 2011. gada 18. novembris

malka, kura skan.

 Daudz Laimes un Spēka - Tev Latvija!  Kaut patriõtisms, vai sava veida valsts mīlēšana mums ir ikdienišķa lieta, tas liekas dabiski. Jo tie tak esam mēs, kas to visu rada un veido.  Mazliet - apmulsu, ka nebiju savedojusi uzrakstus "Latvija".. , bet visā visumā šodien lakstos vēl patriõtisms, kaut rūķi ieveduši jau pirmos adventes vainagus un citi rūķi brīvdienās radīs ziemassvēku noskaņu iekš "lakstos".
 Jūras koki dzīvo savu dzīvi mūsu radiatõros.., bet daži jau saveidojās par kārtējo zoo dārzu, šis - patiesi portatīvs/fleksibls/nēsājams . Materiāli : jūras koki. karstā līme. striķi. koka "šķīvji" un viens dēlis. Nopietni, ja citi vecāki zinātu, cik ļoti bērns ar to visu spēlējas.. viņi to zoo taisītu tik pat bieži kā mūsmājās.. un vēl biežāk. jo visu pārējo jau dara dille pati. veido un ceļ klā, mums vien atliek pirkt biļetes, lai tiktu uz "zoo" pastaigu.
 Patriõti šallē ietinās. Bet Koridõrī mūžīgi stāvēja pelēka sirds.. Dille to kādu gadu atpakaļ.. sakrāsoja, mazliet palīdzēja arī Zirnīts, bet .. visā visumā tas darbs stāv koridõrī.. ik pa laikam krītot virsū:).. tad nu dille vakar to gribēja "zīmēt".. un process nemaz nebij viegls..:) bet viņai pietika pacietība. bet patiesi visas dienas gaitā..:)
 un izrādās koridõra sienas vairs sen nav baltas. Nez vai ziemassvētku rūķi varētu to mūsu vietā izkrāsot?:)
 Un Biķernieku mežā notiek kaut kāda - pašdarbnieciska malkas izvešana.. iezīmēto koku zāģēšana, bet Ja Jūs aizvedīsiet prom Mūsu Kuģi!!!! Patiesi brīnos kā kāds to jau nav nokurinājis savā krāsnī, bet lūdzu atstāt!
 Urbis. žvadzekļi. stieples. knīpstangas. Jūras koki - Atkal. un mazliet ķimerēšanās kopā ar dilli un Tadāāāā... Malka kas skan.. Un man patiesi patīk. Ļoti. Kaut protams jāsaprot, ka bērnam,kurš bāž visu mutē.. to dot nevajag, bet nu - viss turas Ļoti stingri.., koks ir nedrošāks par stiepli, jo to reāli var nograuzt..... patiesi - nekad nebiju taisījusi mūzikas instrumentu.. (bērnībā opis gan mācija stabuli grebt.. jopcik neko neatceros"  .. bet šis īsts un ar svētku sajūtu.
 pieļauju, ka kāda žvadzekļa liktens drīz vien viņu aizvedīs līdz suņa zobiem...
 Bet koku mums vēl ar vien ir Daudz. Dzinn.. dzin...

13 comments:

 1. Pēdējā bilde = mana diena ir piepildīta ar smaidu līdz ausim! Un viss tas pārejais ir tāds ļoti latviski Z-svētīgs!

  AtbildētDzēst
 2. Ļoti skaisti! Ļoti latviski un iedvesmojoši! Es ar` esmu par sprunguļiem! Un ja vēl tie skan!!! Un ja vēl kopā ar suņadveselēm skan! Eh, Latvija Latvijā, latvietis latvisks, latvietība! Nez latvānis ar` mūsējais?...:)

  AtbildētDzēst
 3. Super. Un tas priekšpēdējais sunītis. Kas tas ir par sunīti? Vissmukākais sunītis pasaulē.

  Man visu laiku gribas tādus kokus no jūras, bet pie jūras neesmu bijusi gadiem, turpretī pie upes tādu vienkārši nav, upe vai nu visu aiznes prom, vai izmet krastā nenogludinātu.

  AtbildētDzēst
 4. eh, tās pēdējās divas bildes sirdi silda :)))
  Ļoti laba doma par skanošo malku - bērniem tak tik ļoti patīk muzicēt...
  ...bet tie suņuki, nu tāāāādi mīļumi

  P.S. Laine, latvānis noteikti nav mūsējais, lai kā viņš to gribētu :)

  AtbildētDzēst
 5. :) Latvāņi nav mūsējie - tos ieveda lopbarībai:) un tie iesējās, vismaz tā man õme tika stāstijusi..
  Bet Godīgi pateikšu, ka Himnu nevarētu nodziedāt bez palīzības, vārdi sajūk:)
  Diāna - autobusā iekšā un brum-brum uz Jūru, un ja Tev ir auto, tad Brum-brum Rīt uz Jūru! Bet visādi citādi - var jau kādu sprunguli pa pastu nosūtīt ja vēlies:) he he .. tikai tad dod adresi un saki kādu gribi, baigi zarainie man nav.. bet visādi citādi pa māju dzīvo:) Bet mums visi suņi bezsugas. Latvijas parastie:) tāpēc tik smuki:)

  AtbildētDzēst
 6. Inese - un galvenais, ka patiesi, patiesi bērns pats visu var uzveidot, gan koku atrast, gan caurumus kokam atzīmēt kur urbt, gan uzvērt zvanus, gan zvanus izvēlēties iekš veikala, gan kurus vērt, gan locīt stiepli,kuru vēlāk nemanāmi ielocīt stiprāk vecākiem.. un vēl nokrāsot... vai arī tavā gadījumā izurbtajos caurumos piecakināt, šitas būtu labs, ja katrai, kura raksta blogu piešķirtu sprunguli un zvanus un būtu jāuztaisa pa savam:).. ar tām katra raksturīgajām iezīmēm:) un tad izstāde gatava..

  AtbildētDzēst
 7. :))) Smaids līdz ausīm :) Tik mīļi!!! Droši vien atkārtošos, bet mani nudien fascinē viss, ko jūs kopā ar Dilli saveidojat...sadarāt!!!! Skanošā malka tik vienkārši, bet tik Lieliski! Tik lieliski, ka jau aplūkoju savus sprunguļus un sapratu, ka labāku pielietojumu saviem sen jau sarūpētajiem žvadzekļiem neatrast. :) Paldies!
  Daudz Laimes mums visiem Latvijas Dzimšanas dienā!

  AtbildētDzēst
 8. Man jau atkal neko ''oriģinālāku'' par aizkustinājuma vaidiem un sajūsmas spiedzieniem nesanāk izdot :D KOLOSĀLI! Un suņi - kolosāli! Es gribētu tādu kā priekšpēdējais. Mazs, kompakts un traki smieklīgs :) Lielajam arī bučas:)
  un vispār - super. Tavas idejas nudien ir kā no pārpilnības raga? Tev ir diploms superīgu ideju ģenerēšanā? :)

  Eh.... skaisti, ļoti, ļoti!
  Sveiciens Dilles ģimenei valsts svētkos!

  AtbildētDzēst
 9. Vi - bet tev savi ar jāatrāda.., es pa mežu brienot jau izdomāju jaunu dizainu:) ha ha .. tik grabuļu vairs nav:)
  Pai- es ceru to diplõmu iegūt:) - attiecīgi praktizēju Ģenerāciju, bet visā visumā - pasaulē neko jaunu jau nevar izdomāt(ja tur neskaita zinātni/ķīmiju vai kaut kā tā) Bet uzveidot pa savam un izdomāt kā motivē dille:)

  AtbildētDzēst
 10. Kur tādu smuku bantīti dabūji/dabūt var? Kā prievīte, fragmentiņš lielvārdītes?

  Un sveiciens svētkos!

  AtbildētDzēst
 11. Par tiem latvāņiem - es jau tik fonētikai piemetināju :)
  Skaic, ka naf mūsējais - tur, no kurienes nāku, šito šausmu augu ir ka biezs, tāpēc mūs jau mazus esot labi apmācīja, kas un kā un no kurienes tas ērms... Un tagad Kundziņš dabon sodus maksāt, ka neapkaro latvāņus kā to paredz valsts programma... Labi, ka karo ar latv-āņiem, ne ar latv-iešiem ;)

  AtbildētDzēst
 12. Anonīms : visiem anonīmajiem vajag parakstīties ar vārdu:) tad būtu jaukāk... bet bet bet to lentīti var dabūt jebkurā veikalā, kur lentītes tirgo:) vismaz Alfā tādas ir..
  Laine: latviešu slāņi = latvāņi. latviešus slāni!! un ar sanāk latvāni :).. nu tā lai tos latviešus noslānī:) slikts humõrs.. slikts ! es jau zinu:)

  AtbildētDzēst